!

Sheltie keks

Ingredience :
2 šálky celozrnné mouky
špetka soli (nepovinná)
1 šálek nasekaných jater na kousky (pokud nemáte játra, dají se využít jako
alternativa i nadrcené prodávané psí sušenky)
1 / 2 šálku vody (můžete přidat kuřecí vývar)
1 / 2 šálku mléka
30 g másla (nebo olivového oleje)
Postup :
Sekaná játra: Jen lehce povaříme, dokud zešednou. Nebo, pokud vaříme v mikrovlnné troubě, stačí vařit cca 5 minut na nejvyšší stupeň.
Prosít mouku a přidat sůl (nemusí být) a roztáté máslo. Přidáme nasekaná uvařená játra. Nakonec zalijeme vodou a mlékem a vytvoříme hutné lepivé těsto. Necháme odpočinout. Poté na pomoučněném válu rozválíme na cca centimetrovou placku a vyřežeme kolečka. Dáme na pečící papír a upečeme v troubě na cca 200°C. Pečeme po dobu asi 10 – 15 minut. Vytváří asi 16-18 koleček.

Vločkové crunchies

Ingredience :
3 a půl šálku hrubé mouky
2 šálky ovesných vloček (nevařených)
půl šálku mléka
1 šálek sekaného hovězího nebo kuřecího
1 / 4 šálku masového vývaru
Postup :
Předehřát troubu na 200 stupňů. Smícháme masový vývar s šálkem sekaného masa a s mlékem, vidličkou rozmícháme. V samostatné míse smíchejte mouku a ovesné vločky. Nalijte tekuté složky do suché směsi a dobře promíchejte. Těsto necháme odpočinout a vyválíme na pomoučněném válu placku. Vyřežeme sušenky ve tvaru kostiček. Pečeme cca 10 – 15 minut, dozlatova. Necháme vychladnout a uchováváme v suchu a chladu.
! TIP ! Můžeme přidat i drcenou mrkev. Pro lepší konzistenci těsta můžeme přidat čtvrt šálku arašídového másla na vylepšenou.