Proč a kdy navštívit salon

 

Vždy je dobré, aby majitel  věděl, že i když má pejska dlouhosrstého, hrubosrstého nebo krátkosrstého, měl by mu také zajistit profesionální péči o jeho zevnějšek.

První návštěva může začít od ranného věku štěněte, at už jde o vylepení či oholení oušek, také můžete začít prvním odborným vykoupáním štěňátka či prvním naznačením střihu  od 4-6 měsíce, nebo ostříhání drápků. U štěňat, která přijdou do salonu poprvé, jde pouze o symbolickou návštěvu (nejde zpravidla o velký zásah do jeho srsti), ale o seznámení štěněte s prostředím, na které si bude muset zvykat, jelikož upravovat se bude po celý jeho psí život. Je tedy důležité návštěvu neodkládat, protože čím dříve se štěňátkem se začne pracovat, tím rychleji a snadno přivykne a jeho úprava srsti se stane samozřejmostí v jeho životě.

Náš salon začíná už s péčí o velmi malinká štěňátka. Poradíme majiteli, jak o psa správně pečovat, jaké hřebeny a kartáče používat, jaké šampony jsou vhodné a jak často by měl pejsek salon navštěvovat. Ideální interval je 6 max. 12 týdnů podle plemene.